2011 Co-Curricular Achievements

No. Level Event / Venue / Date Achievement Achievers
1. International Asia Pacific Dance X’Plosion Championship 5th placing Puteri Nur Alyia Megat Sharifudin
2. International 2nd Grand Elite Skating Championship Participant Nor Marissa Alia Lokman
3. National National Robotic Competition Excellent Award – Open Category
4. National Pertandingan Golf MSSM – Acara Berpasukan Champion Low Jun Wei
5. National Perkhemahan Kelab Rukun Negara Sekolah Rendah di Kelantan Champion – Kumpulan Integrasi Kua Chin Ho
Bryan Wong
Thim Loong
John Paul
Sim Yong Ming
6. National Young Malaysian Outstanding Achievement Award Commendation for Sport Achievement
Award
Brittni Tye Chui Lian
7. National Young Malaysian Outstanding Achievement Award Peer Leadership Award – Nominated Choi Szun Kidd
8. National Young Malaysian Outstanding Achievement Award Creative Expression Award – Nominated Puteri Nur Alyia Megat Sharifudin
9. National 6th Malaysia National Figure Skating Championship Participant Nor Marissa Alia Lokman
10. Central Zone Wushudao Association Kuala Lumpur & Selangor 3rd placing – Primary Wushudao 2 (Female) Sharvini Gunalan
11. State Kejohanan Gimrama MSSS
Di Daerah Petaling Perdana
21-24.02.2011

Johan – Terbuka Gred 3 (Tali) Emma Shu-Ern Tan
12. State Kejohanan Gimrama MSSS
Di Daerah Petaling Perdana
21-24.02.2011
Ke-5 – Terbuka Gred 3 (Gelung) Emma Shu-Ern Tan
13. State Kejohanan Gimrama MSSS
Di Daerah Petaling Perdana
21-24.02.2011
Ke-6 – Terbuka Gred 3 (TA) Emma Shu-Ern Tan
14. State Kejohanan Golf MSSS 2011 Ketiga Low Jun Wei
15. State Kejohanan Tenis MSSS Naib Johan Janice Chai Xin Hui
16. State Squash Under-9 Selangor Closed 2011 Champion Remashree Muniandy (Yr 3)
17. State Pemain Bola Sepak Bawah 11 MSS Selangor ke Program Pemain negeri Shivan Pillay
18. State WSSA Inter-School Sport Stacking Competition # 2 NJohan – Individual 3-3-3 Division 12 Clarence Ting
19. State WSSA Inter-School Sport Stacking Competition # 2 Ketiga – Individual Cycle Division 12 Clarence Ting
20. District Kejohanan Badminton (Rendah) MSSD PU – Lelaki bawah 12 Tahun Naib Johan Andrew Lee
21. District Perkhemahan Badan Beruniform
Agensi Bukan Kerajaan,
Riverside, Janda Baik, Bentong, Pahang
28-30.09.2011
Johan – Pertandingan Ikhtiar Hidup Afiqah Ramadzan
22. District Perkhemahan Badan Beruniform
Agensi Bukan Kerajaan,
Riverside, Janda Baik, Bentong, Pahang
28-30.09.2011
Naib Johan – Pertandingan Ikhtiar Hidup Nor Marissan Alia Ahmad Lokman
23. District Perkhemahan Badan Beruniform
Agensi Bukan Kerajaan,
Riverside, Janda Baik, Bentong, Pahang
28-30.09.2011
Ke-3 – Pertandingan Ikhtiar Hidup Nur Sharah Arimah Mior Shariffuddin
24. District Perkhemahan Badan Beruniform
Agensi Bukan Kerajaan,
Riverside, Janda Baik, Bentong, Pahang
28-30.09.2011
Naib Johan – Pertandingan Kebudayaan Nor Ainaa Abd Rahim