SKTM Achievements 2001-2010

No. Year Level Event / Venue / Date Achievement Achievers
1. 2001 National Pencapaian Cemerlang UPSR Johan SKTM UPSR students
2. 2002 National Pencapaian Akademik Keseluruhan Ke-9 SKTM
3. 2002 State Program 3K Kategori Sekolah Rendah Saguhati SKTM
4. 2003 National Pencapaian Cemerlang UPSR Naib Johan SKTM UPSR students
5. 2004 National UPSR – Peratus Pencapaian Gred A Johan SKTM UPSR students
6. 2004 National UPSR – Murid Cemerlang Top 25 Grace Kiew Sze-Ern
7. 2004 National STAR NIE Newspaper Award Johan SKTM
8. 2004 State Koir Johan SKTM
9. 2004 State Kuiz Kesihatan Johan SKTM
10. 2004 State Kuiz Kesihatan Peserta Terbaik Luke Chan
11. 2005 International Choir 4th placing
12. 2005 National MRO – Malaysian Robotic Olympiad Champion
(Wakil Malaysia ke
WRO World Robotic Olympiad di Bangkok)
13. 2005 National STAR Best School Newspaper Award Best Pizza Hut Ad – The Voyager
14. 2005 National STAR Best School Newspaper Award Best feature article – Info Train
Hishammuddin: “We are working towards a
world standard education system”
Daena Marissa
Loi Joon Keit
15. 2005 State Koir Naib Johan
16. 2005 State Pertandingan Melukis dan Mewarna Sempena
Sambutan Pengisytiharan Selangor Maju
Naib Johan Siong Cai Yun
17. 2005 State Pertandingan Pengurusan Bilik Operasi SPBT Anugerah 3 Bintang SKTM
18. 2005 District Anugerah Kualiti Pencapaian Akademik
Peratus Gred A Terbaik UPSR
Johan SKTM UPSR students
19. 2006 National UPSR 5A Achievement 104/197 students
52.79% Straight A’s.
SKTM UPSR students
20. 2006 National Enopi Olympiad Maths – 3rd BI Category Johan Choi Szun Kidd
21. 2006 National STAR-Pizza Hut Passport to Reward Johan “Musical 4″ Team
22. 2006 National STAR-Pizza Hut Passport to Reward 3 teams among
Top 5 National Level
Musical 4, The Falconz, etc.
23. 2006 State MRO – Malaysian Robotic Olympiad Johan
24. 2006 State Koir Naib Johan
25. 2006 District Choral Speaking Naib Johan
26. 2007 International World Robotic Olympiad, Taipei, Taiwan 1st Runner-up, Open Category
27. 2007 International World Robotic Olympiad, Taipei, Taiwan Most Popular Group Award
28. 2007 National National Robotic Competition
(Kuala Selangor)
Team SARBOT mewakili Malaysia ke Taiwan
– Kategori Terbuka
29. 2007 National UPSR Anugerah Sekolah Cemerlang Akademik
Kategori UPSR (Bandar)
30. 2007 National Youngest To Score
Hole-In-One (Golf)
The Malaysia Book of Records Low Jun Wei
31. 2007 National Peraduan Buku Wang Saku – Mewarna Thp 2 Johan Hew Kah Kay
32. 2007 National Peraduan Buku Wang Saku – Mewarna Thp 2 Saguhati
33. 2007 State National Robotic Competition (Kuala Selangor) – State Level Johan Negeri – Kategori Terbuka
34. 2007 State National Robotic Competition (Kuala Selangor) – State Level Naib Johan Negeri – NXT
35. 2007 State National Robotic Competition (Kuala Selangor) – State Level Anugerah Khas Juri
36. 2007 State National Space
Challenge-
Prime Minister’s Trophy
Wakil ke peringkat kebangsaan Michelle Lim Yee Han
Priscilla Faith Lim Qin Yun
37. 2007 District Koir Ke-3
38. 2007 District Kuiz Kajian Tempatan Johan
39. 2007 District Kuiz Kajian Tempatan Naib Johan Projek
40. 2008 International Skate Asia

Gold – Stroking Gamma (Solo) Nur Alia Marissa
41. 2008 International Skate Asia Silver –Spotlight Gamma Nur Alia Marissa
42. 2008 International Skate Asia Bronze – Jump & Spin (Couple) Nur Alia Marissa
43. 2008 International 10th International Robot Olympiad (IRO) (17-21 Dis) Special Award Saeshan Pillai
44. 2008 International 7th TrueVisions International
Junior Golf Championship
- Bangkok, 1-4 April 2008
Saguhati Low Jun Wei
45. 2008 International ICAS (International Competitions
And Assessments For Schools)
– Mathematics
1 credit, 1 participation Timothy Kee
46. 2008 National Anugerah Kecemerlangan Kokurikulum
47. 2008 National National Robotic Competition
(Skudai, Johor)
Anugerah Keceriaan Terbaik
(Kategori Terbuka)
48. 2008 National Pertandingan RIMUP Robotik (Cheras, Selangor) Ke-3 (Kategori Terbuka)
49. 2008 National The Environment & I, Essay
Competition by Honda Malaysia
Johan Ross Aidan Lee
50. 2008 National National Space Challenge
Prime Minister’s Trophy
– Bahagian Lukisan, 20-25 Okt
di Planetarium Negara, KL
Naib Johan Lau Shan Yu
Brian Ray Siew
51. 2008 National Pertandingan Kepenggunaan Peringkat Kebangsaan
Sempena Hari Pengguna Malaysia
Saguhati
Melukis Poster
Ooi Poa Ning
52. 2008 National Pertandingan Kepenggunaan Peringkat Kebangsaan
Sempena Hari Pengguna Malaysia
Saguhati Mengarang Esei Bahasa Inggeris Teoh Ting Kai
53. 2008 National NST Coco Crunch
Writing a Motivational Message
Johan
54. 2008 National NST Coco Crunch
Writing a Motivational Message
Ke-3
55. 2008 National NST Coco Crunch
Writing a Motivational Message
Highest School Participation
56. 2008 National Shell-NST Young Inventors Award Johan Saeshan Pillai
57. 2008 National Enopi Maths Olympiad
– P2 Category
Johan Choi Szun Kidd
58. 2008 National UPSR 5A: 73/162 = 45.06%,
Lulus = 93.83%
59. 2008 State Anugerah Kecemerlangan Kokurikulum
– Kategori Kelab Dan Persatuan Cemerlang
(Sek Rendah)
Johan
60. 2008 State National Robotic Competition
(Skudai, Johor)
Johan
(Kategori Terbuka)
61. 2008 State National Robotic Competition
(Skudai, Johor)
Naib Johan
(Kategori Terbuka)
62. 2008 State National Robotic Competition
(Skudai, Johor)
Anugerah Best Team Spirit
63. 2008 State National Robotic Competition
(Skudai, Johor)
Anugerah Best Presentation
64. 2008 State Public Speaking Johan Saeshan Pillai
65. 2008 State Choir Naib Johan Berkumpulan
66. 2009 International Asia Pacific Dance X’plosion Championship
- Line Dance Individual
3rd placing Puteri Nur Alyia
67. 2009 International Asia Pacific Regional Space Agency Poster terpilih untuk kalendar
Wonders of the Universe
Lau Shan Yu
68. 2009 National Public Speaking Piala Najib
Anjuran Yayasan Harapan Kanak-Kanak
Johan Saeshan Pillai
69. 2009 National Public Speaking anjuran KPM Johan Saeshan Pillai
70. 2009 National Digi R.A.P. Drama “Best Props” Award
71. 2009 National Digi R.A.P. Drama Top 10 national finalist
72. 2009 National Wall’s Moo Dance Naib Johan
73. 2009 National Peraduan Buku Wang Saku Saguhati Teoh Ting Hao
74. 2009 National Choir Silver Diploma (50 orang) Malaysian Choral
Eisteddfod
75. 2009 National Perkhemahan Kelab Rukun
Negara, Kelantan
Penyertaan Nelson Chia Koon Kit
Lee Tzen Hao
Aswin Raj Tan
76. 2009 National Perkampungan Bahasa Dan
Sastera Melayu, KL
Penyertaan Michelle Lim Yen San
Lee Kay Lyn
Chandrika Saravanan
Aaron Chin Wei Hao
Aaron Foo Sher Ming
77. 2009 National Enopi Maths Olympiad – 3 Category Johan Choi Szun Kidd
78. 2009 National Program PERMATA Pintar Choi Szun Kidd
79. 2009 National Scholastic Read2009 One Nation Reading Together Penyertaan 1 sekolah
80. 2009 State Digi R.A.P. Drama Best Actress Award Chandrika Saravanan
81. 2009 State National Robotics Competition
– Open Category (State Level)
3rd placing
82. 2009 State National Robotics Competition
– Open Category (State Level)
Excellence Award
83. 2009 State National Robotics Competition
– Open Category (State Level)
Best Team Spirit Award
84. 2009 State National Robotics Competition
– Open Category (State Level)
Best Decoration Award
85. 2009 State Perkhemahan Pasukan
Badan Beruniform, Hulu Langat
Penyertaan Soo Ying Ling
Hanis Syazana Khairil Azli Yang Hui Qi
86. 2009 State 3rd Knowledge Discovery-CHAMPS
State Level Spelling Competition
Penyertaan Saeshan Pillai
87. 2009 Daerah Choir Naib Johan
88. 2009 Daerah Tilawah Johan
89. 2009 Daerah UPSR Johan
Passes – 92.4%
Full As – 38.4%
90. 2010 International ICAS
(The International Competitions
and Assessments for Schools)
Science, Maths, English, Writing
(168 candidates)
91. 2010 International MASMO – Malaysian ASEAN
Schools Math Olympiads
High Achievement Award
Participation
Choi Szun Kidd (Yr 4)
Timothy Choo (Yr 6)
Caleb Yong (Yr 6)
92. 2010 International Digital Youth Award
– Robotics for Children
World Expo Shanghai
Outstanding Award Sze Kay
93. 2010 International ISEP with Langwarrin Primary School 19 June- 3 July 2010 Program Jaringan
Antarabangsa
2 teachers, 8 students

Teachers:
Ng Sok Yin
Kwek Chen Chen

Pupils:
Khoo Ash Li (6M)
Shameta Sivagurunathan (6M)
Andrea Stanley (6M)
Janice Chai (5M)
Low Jun Wei (5E)
Bryan Appukuttan (5G)
Imann Azlan Alymann (5G)
Muhammad Nur Ikhwan (5E)

94. 2010 International SKEP – Sekolah Kembar
Exchange Programme
1-15 Nov 2010
Program Jaringan
Antarabangsa
1 teacher:
Fhaishal Othman

5 students:
Lutfi Al-Agha (6G)
Aswin Raj Tam a/l Mohan (6G)
Muhammad Imran Zainalabidin (6G)
Puteri Arianna bt Saiful Azman (5E)
Nur Aina Trisha Syakirah (5E)

95. 2010 International Lawatan Penandaaras
(22.06.10)
Korea 34 peserta
96. 2010 International Lawatan Penandaaras Ban Iyerweng School
(Thailand)
65 peserta
97. 2010 National NKRA Ranking 25 / 7617 schools in Malaysia
98. 2010 National 2nd Young Malaysian Outstanding
Achievement Award 2010
by Smart Kids
Johan
Sport Achievement Award
Nor Marissa Alia Lokman
99. 2010 National The 5th Malaysia National
Figure Skating Championship
- Rising Starz 3 (Ladies Category)
Naib Johan Nor Marissa Alia Lokman
100. 2010 National Perkhemahan Pasukan Badan Beruniform
Sekolah Rendah Malaysia
Penyertaan Jolene Tiong Yin
101. 2010 National Program Bulan Pemakanan
Sihat Malaysia
– Nutrifun School Roadshow
Penyertaan 1 sekolah
102. 2010 National 6th Malaysia National Figure
Skating Championship
Penyertaan Nor Marissa Alia Lokman
103. 2010 National Peraduan Melukis Poster
“Kawal Aedes” Bersama Fumakilla
Saguhati Grace Neoh Gaik Cheng
104. 2010 National Peraduan Melukis Poster
“Kawal Aedes” Bersama Fumakilla
Penyertaan Suraksya Mohan
Illyenah Fathonah Ismail
Teoh Ting Hao
Khalid Khusairi Johari
105. 2010 National Trinity Guildhall
- Speech & Drama
Penyertaan Anis (Grade 1)
Paarvaishnee (Initial)
Putera Karl (Grade 2)
106. 2010 National Pertandingan Bercerita Sempena
Program Kenali ASEAN 2010
Ke-3 Natashia Thirumal
107. 2010 State Kejohanan Tenis Majlis Sukan
Sekolah-sekolah Selangor
Naib Johan Janice Chai
108. 2010 State Peraduan Menulis Cerita
Kanak-Kanak BI sempena
Hari Guru
Naib Johan Sean Beh Tzen Onn
109. 2010 State Peraduan Menulis Cerita
Kanak-Kanak BI sempena
Hari Guru
Ke-3 Katherine Chong Shu Fen
110. 2010 State National Robotic Competition
Pusat Sains Negara
(03.08.2010)
Johan (Regular Category
-Adventure Race)

Wakil Selangor ke Peringkat Kebangsaan
di WP (28-30 Sept 2010)

5 Regular Category = 15 pupils
2 Open Category = 6 pupils
111. 2010 State National Robotic Competition
Pusat Sains Negara
(03.08.2010)
2 Excellent Awards
(Open Category – Promote Tourism)
112. 2010 State Yeo’s Colouring Contest Participant Teoh Ting Hao
Atira Jayne Sreenivas
Stephanie Chew Lee Ee
Rachael Kobayashi
Yunushaa Loga
Wong Hui Yan
Sri Vanee
Nicole Ashley Jaiyaseelan
Vanessa Shalini Dawson
Jeremiah Ng Chee Siang
Siveenda a/l Manimaran
113. 2010 State RHB NST SIR – State Level
National Spell-it-right Challenge
Consolation (RM100) Nicole Mah
114. 2010 State RHB NST SIR – State Level
National Spell-it-right Challenge
Consolation (RM100) Chan Ken Jin
115. 2010 State RHB NST SIR – State Level
National Spell-it-right Challenge
Participant Rachael Yapp Wye Ching
Chu Tzu-Wei Alexander
Gabriella Yuin-Li Rasiah
Aghila Pathmanathan
Sharvini Gunalan
Choi Szun Kidd
Yeoh Zhao Ling
Elynna Tan Kay Lynn
116. 2010 State Pertandingan Mendeklamasi
Sajak Bahasa Cina SK
Penyertaan Dolly Ong
Aiman Zuhaily Iwan Azlan
Danesh Ravendran
117. 2010 District MSSD Gymnastics 2nd – Clubs Emma Tan Shu-Ern
118. 2010 District MSSD Gymnastics 3rd – Overall Emma Tan Shu-Ern
119. 2010 District MSSD Gymnastics 4th – Ribbon Emma Tan Shu-Ern
120. 2010 District Anugerah Kualiti PPD Petaling Utama Anugerah UPSR 2009
- Johan GPS Terbaik
- Johan Peratus A Tertinggi
- N.Johan Peratus Kelulusan Tertinggi
121. 2010 District Anugerah Kualiti PPD Petaling Utama Anugerah UPSR 2009
- Johan Peratus A Tertinggi
122. 2010 District Anugerah Kualiti PPD Petaling Utama Anugerah UPSR 2009
- N.Johan Peratus Kelulusan Tertinggi
123. 2010 District Public Speaking Competition,
Persatuan Pandu Puteri
Penyertaan Aghila Pathmanathan
Sharvini Gunalan
124. 2010 School Robotics Camp by Future Kids
– Basic Level
Participant Lum Samuel
Cheng Jan Sen
Fong Wai Lam
Keshav Rushil
Jasrajdev